12 Ocak 2008 Cumartesi

Orlando Magic - Utah Jazz Maç Öncesi..


Bu gece Türkiye saatiyle 04.00' gibi Utah^ın evi EnergySolutions Arena'da oynanacak ve Ntv^den canlı yayınlanacak olan maç..

Bir tarafta evinde başarılı olan ve üst üste dört galibiyetlik bir iç saha serisi yakalayan Utah, diğer yanda da bu sezon deplasmanda çok başarılı maçlar çıkaran Orlando. Bunun dışında maçın Ntv^den yayınlanmasının en önemli sebebi olan bir diğer mücadele Mehmet Okur-Hidayet Türkoğlu..
Kısaca biz basketbolseverleri pek keyifli bir gece bekliyor.

Hidayet, Mehmet^e oranla bu sezonu çok daha iyi geçirse de son 3-4 maçta yine eski huyuna dönmeye başladı, şutundaki istikrarı yitirdi ve dünkü Denver maçıyla birlikte bu sezon ilk kez çift haneli sayıları bulamadı, berbat bir şut yüzdesiyle 8 sayıda kaldı.. Ama yine de bu maçla birlikte durumu tekrar toplayabilir ve bu sezon el yakan topları çok iyi kullandığından maça damgasını vurabilir.. Şu sıralar All-Star olma şansı ciddi ciddi konuşuluyor, All-Star^a kadar her maç performansını arttırmalı bu yüzden umarım Hido açısından iyi bir maç olur..

Diğer yanda Mehmet son oynadığı Suns maçında 22 sayı ve 17 rebound ile takımına çok önemli bir katkı yaptı, eksik suns önündeki galibiyetin mimarı oldu.. ancak sezon onun için pek iyi gitmiyor, eski isteğini yitirmiş gibi oynuyor ve sakatlık sonrası durum daha da kötüye gidiyor, çıkış yakalayabilmesi için üst üste iyi maçlar çıkartarak kendine güvenini kazanması gerekiyor, bu maç onun açısından da önemli.. Geçtiğimiz seneki All-Star performansının çok çok altında..

Takımlara geldiğimizde Utah cephesinde Andrei Kirilenko^nun oynayıp oynamayacağı maç saatinde belli olacak, Matt Harpring^in eşi doğum yapmıştı ancak bu maçtaki yerini alabilecek..Orlando tarafında bir eksik görülmüyor.. İki takım da hücum yönü güçlü basketbol oynuyorlar, maçın 100^lerin üzerinde skorla bitmesi olası..

Oyun kurucu pozisyonunda Deron Williams, Jameer Nelson^a üstünlük kurabilir, bu açıdan zaten pek iyi organize olamayan Orlando ciddi sorunlar yaşayabilir.. En önemli kozları her ne kadar Dwight Howard olsa da Nelson^un yetersizliğinden ötürü maçları onunla kazanmayı beceremiyorlar, bu yüzden Lewis-Hido ikilisi Magic galibiyetlerinde hep en önemli rolü oynuyorlar.. Bu ikiliden en az birinin durdurulması için de Andrei^nin oynaması önemli, ayrıca Harpring^in sertliği de bu tarz forvetler karşısında etkili oluyor.. Brewer^ın performansı da önemli ancak Kirilenko oynarsa Orlando^nun mutlak suretle Howard^ı beslemesi gerekiyor, zira Howard bana göre ligin en iyi pivotu ve Utah pota altı ona göre biraz narin kalıyor.. Boozer gününde olursa hücumda etkili olabilir, zaman zaman Foyle ile ilginç mücadeleleri olacaktır, her ne kadar Foyle az süreler alsa da.. ayrıca Boozer^a uygulanacak Magic savunmasını da merakla bekliyorum, orada önemli bir eşleşme sorunu yaşanacaktır ama kimin karlı çıkacağını kestirmek güç..

Maç öncesi böyle, maçtan sonra da detaylıca inceleyebiliriz, şimdilik kahve stoklarımızı kontrol edip saatlerimizi kuruyoruz, güzel bir maç bekliyoruz.. Siz de kaçırmayın derim..

Hiç yorum yok: