21 Şubat 2008 Perşembe

Uleb Cup'ta Haftanın Ardından #3

Avrupa kupalarında felaket bir hafta geçirdik, Uleb Cup’ta takımlarımızdan Telekom ve Beşiktaş farklı mağlup olurken Galatasaray Asvel deplasmanında berabere kaldı. Basketbolda berabere kalmak pek görülen bir şey değildir, ama bu turnuvanın kuralına göre beraberlik var.

Öncelikle Ulep Cup temsilcilerimizle başlamak istiyorum. Türk Telekom’un Unics Kazan karşısında bu kadar kötü bir yenilgi almasını beklemiyordum, tur için en umutlu olduğum takım Telekom’du fakat 26 sayı gibi dönüşü olmayan bir fark yediler, bunun sinyallerini hafta içi Banvit maçında da vermişlerdi zaten, o maçta potalarında 125 görmüşlerdi. O maçtan sonra Telekom’un aklının Kazan maçında olduğunu bu yüzden konsantre olamadıklarını düşünmüştüm, ama takım bu maça da hazır değilmiş. O zaman bu takımın motivasyonuna ne oldu merak ediyorum.

Beşiktaş Cola Turka favori olduğu Hapoel maçında 15 sayı farkla mağlup olarak turu zora soktu. Aslında evimizdeki maçta Hapoel’i rahatlıkla 15 sayının üstünde bir farkla mağlup edecek gücümüz var, ama Beşiktaş’ın son günlerde gittikçe kötüye giden basketbolu yüzünden bir türlü buna inanmıyorum ve sanırım kupaya burada veda edecekmişiz gibi görünüyor.

Belki de en az turu geçeceğine inandığım takım olan Galatasaray Asvel deplasmandan beraberlikle döndü, bu ikinci maç için büyük avantaj. Umarım istikrarını korur ve ikinci maçta da aynı mücadeleyi sergiler, seyircinin desteğiyle birlikte bu turu geçmek işten bile değil artık.

Takımlarımız özellikle Avrupa arenasında bize pek güven vermiyor, ne zaman ne yapacakları belli olmuyor. Bir maç çok iyi, bir maç kötü oynuyorlar bir türlü istikrarı sağlayamadılar. Umarım ikinci maçta Galatasaray istikrarlı bir biçimde devam eder, Telekom ve Beşiktaş ise farklı galip gelerek 16 takım arasına kalırlar.

Hiç yorum yok: